FOK Logo

Farbe Szakgimnázium, Szakközépiskola és Óvoda

Horváth Gyuláné Farkas Beáta képe

Horváth Gyuláné Farkas Beáta

igazgató (az iskola alapítója)

A jó nevelő örök tanuló, s azonnal fölismeri, ha nálánál különb tanítványra talál.

Pilinszky János

Hosszú pedagógusi pályám minden szakaszában a gyermekek, fiatalok fejlődését szolgálom. Szeretném hinni, hogy tanítványaim megtalálták és megtalálják helyüket az életben.

1977-ben végeztem Szegeden a József Attila Tudományegyetemen.

Végzettségem: magyar-német szakos középiskolai tanár.

Dolgoztam napközis nevelőként általános iskolában, éveket töltöttem felnőttképzésben és szakképzésben. Nem maradt ki a gimnázium sem.

1997 óta vezetem a Farbe Nyelviskolát.

2010-ben közhasznú alapítványt hoztam létre, amely a Bambino Gyermekbirodalmat működteti.

2015/16-os tanévtől működik a Farbe Szakközépiskola, fenntartója az alapítvány.

A három intézményt kapcsoltam össze a Farbe Oktatási Központ névvel.

Így jött létre a FOK

Jelenem a jövőm, amit gyermekeim, diákjaim teremtenek meg. Ennek bázisa az óvoda, iskola, amit kiváló pedagógusok vezetnek. Gyermekek és fiatalok fejlődését segítjük.

Horváth Emese képe

Horváth Emese

tanár

Nyelvi tréner, nyelvi coach, coach, felnőttképzési szakértő

- 13 év idegen nyelv oktatás
    - 7 év multikulturális környezetben szerzett tapasztalat
    - 3 év coaching tpasztalat
    - 7 év Train The Trainer tapasztalat

Számomra a legfontosabb a tudás és az idegen nyelv tanulásának minél színesebb és sokoldalúbb átadása. Örmömre szolgál, hogy minél több embernek tudok használható ismeretet nyújtani, a munka vagy a tanulás területén. Minden tanuló más, és a tanulási folyamatok ezért egyedi módon kerülnek megállapításra. Ami egyeseknél sikerhez vezet, másoknál bizony hátráltathatja a tanulási folyamatot. Ezért nagy kihívás számomra a leghatékonyabb nyelvi fejlesztési módszerek variálása, segítségül híva a coaching módszereket is.